Jednoręki bandyta

Jednoręki bandyta jest najpopularniejszym rodzajem automatów do gier. W tym artykule przyjrzymy się, z czego składa się jednoręki bandyta, jak nim zarządzać, jakie symbole i kombinacje przyniosą dużą nagrodę i wiele więcej.

Jak się pojawił jednoręki bandyta?

Pierwszy aparat został wynaleziony przez niemieckiego mechanika i inżyniera Charlesa Feya w San Francisco w 1895 roku. Pierwszy samochód nazywał się Dzwonem Niepodległości. Urządzenie akceptowało monety o wartości nominalnej 5 centów i wydawało do 10 monet. Maksymalny zysk wyniosił 50 centów.

Pierwsze modele miały 3 rolki, z których każdy miał 10 symboli: podkowy, dzwonki i kolory kart. Aby rozpocząć grę, trzeba było opuścić 5-centową monetę do gniazda i pociągnąć dźwignię. Bębny kręcili się niezależnie od siebie. Jeśli wykonano zwycięską kombinację, maszyna wydawała wygraną kwotę.

Kolejnym etapem rozwoju jednorękiego bandyty było stworzenie systemu jackpot. W 1930 roku Jennings wprowadził automat do gry Jackpot Bell.

Zasady gry

Jednoręki bandyta nie jest wyposażony w skomplikowane zasady. W rzeczywistości wszystko jest dość proste – przede wszystkim gracz musi uzupełnić konto gry. Następnie wybrać żądaną liczbę linii gry (istnieje 9 linii), i obstawić linię za pomocą klawiszy Bet One lub umieść maksymalną możliwą liczbę monet (200) na linii, naciskając klawisz Bet Max. Następnie możesz bezpiecznie nacisnąć klawisz Start / Skip / Take Win i łapać zwycięstwo za ogon.

Funkcje gry

Oprócz gracza sama maszyna do gier monitoruje automat. Na przykład, jeśli gracz wybierze 9 linii i chce postawić 200 monet na każdą, ale na koncie nie ma wystarczającej liczby monet, automat zablokuje ten klawisz, pozostawiając aktywny Bet One.

Jeśli łańcuch nagród pojawia się na dowolnej linii, użytkownik może skorzystać z okazji, aby zagrać o podwyżkę – aby to zrobić, trzeba nacisnąc przycisk Bet One, jeśli ryzykowanie wygranej nie jest uwzględnione w planach, warto nacisnąć przycisk Take win.

Oznaczenia gry

Aby grać w jednorękie bandyty, musisz znać mechanikę ich pracy, cel elementów i ich nazwy. We współczesnych automatach online zapisywane są wszystkie nazwy znane graczom z początku ery automatów.

  • Spin – uruchomienie gry.
  • Bet – zakład. Wielkość zakładu w każdym spinie.
  • Line – linia. W różnych grach jednorękich bandytów liczba możliwych aktywnych linii jest różna. Mogą być też różne sposoby ich aktywacji.
  • Collect – zebrać. Przycisk, który pozwala podnieść wygraną i ukończyć bieżącą rundę. Może nie być na urządzeniu. Zazwyczaj wypłaty są pobierane automatycznie.
  • Min Bet – ustawić minimalny rozmiar zakładu.
  • Max Bet – ustawić maksymalny rozmiar zakładu.
  • Credit – konto gracza.
  • Win – wygrana kwota.
  • Paytable – tabela wypłat. Tutaj zwykle można znaleźć wyczerpujące informacje na temat zasad gry na dannym automacie i zwycięskich kombinacjach.

Mity i błędy

Istnieje wiele niebezpiecznych nieporozumień i szczerze fałszywych stwierdzeń na temat tego, jak pokonać maszynę do gier. Zwykle zaleca się do tego specjalne programy, tajne kody i dodatki. Należy rozumieć, że każda próba zmiany kodu programu jednorękiego bandyty jest nielegalną czynnością, która nieuchronnie pociąga za sobą karę. I kierują tą karę do użytkownika, który wykorzystał złośliwy kod lub oprogramowanie, a nie do sprzedawcy „super-techniki”.

Procent teoretycznego zwrotu do gracza (RTP) w jednorękim bandycie wynosi 96,9%. Ten parametr określa stosunek zakładów postawionych przez użytkowników do całkowitej liczby zakładów, które można zwrócić na konto gracza podczas jednej sesji gry. Pomimo faktu, że parametr RTP wskazuje tylko na prawdopodobieństwo zwrotu, jest dość wysoki i oznacza, że ​​im więcej zakładów gracz wykona, tym bardziej prawdopodobne jest, że wydane pieniądze zwrócą mu się w przybliżeniu w tej samej wysokości. Informacje te należy wziąć pod uwagę, próbując zbudować taktykę gry.

Ważne jest również, aby zrozumieć, że podstawą każdego automatu do gier jest generator liczb losowych. Oznacza to, że bez zerwania systemu, czyli bezpośredniego naruszenia zasad gry, nie można dowiedzieć się, kiedy i która kombinacja symboli pojawi się na rolkach jednorękiego bandyty. Gracz może tylko zgadywać i polegać na szczęściu, ale nie ryzykować własnymi pieniędzmi i kontem za pomocą nieuczciwych schematów.