Jak nauczyć się liczyć karty w pokerze

W wielu filmach bohaterowie wygrywają w karty, ponieważ wiedzą, jak je liczyć. Prawdopodobnie każdy początkujący chciałby nauczyć się liczyć karty w pokerze. Za pomocą obliczeń matematycznych można znacznie zwiększyć swoje sukcesy w grach. Ta instrukcja pomoże Ci, jak nauczyć się liczyć karty w pokerze.

Do czego służy obliczenie kart w pokerze?

Podczas gry w pokera można w dużym stopniu korzystać z matematyki, aby określić prawdopodobieństwo wykonania kombinacji. Wskaźniki prawdopodobieństwa pozwalają graczowi ocenić szanse, czy potrzebna karta będzie otwarta wśród ogólnych. Jeśli taka karta jest wysoka i pozwala na osiągnięcie zysku w konkretnej sytuacji w dłuższej perspektywie, warto, aby gracz nadal uczestniczył w aukcji. I odwrotnie, jeśli zakład poniesie straty, ponieważ prawdopodobieństwo poprawy ręki jest niskie, bardziej rozsądne jest, aby gracz odrzucił karty i odmówił licytacji.

Co to są outs?

Outs w pokerze to liczba kart potrzebnych do zamknięcia wysokiej kombinacji. Na przykład, jeśli potrzebne są 4 karty do ułożenia strita, gracz ma 4 outs. Czasami otwierają się karty, które dają natychmiast 2 wysokie kombinacje. Wtedy szanse na wygraną będą znacznie większe.

Jak liczyć karty w pokerze?

Oprócz dwóch kart osobistych gracza, na stole również się otwierają karty wspólne. Pierwsze 3 karty to flop. Kolejna karta nazywa się tern, a ostatnią kartą jest river. Na każdym etapie licytacji możesz liczyć karty w pokerze i określić obecne szanse na ulepszenie kombinacji.

Ważne jest, aby używać tych wartości do obliczeń matematycznych:

  • Talia ma 4 kolory. Każdy kolor ma 13 kart.
  • W talii znajduje się łącznie 52 karty.
  • Jedna wartość nominalna to 4 karty. Na przykład w talii są tylko 4 królowie lub 4 damy.

Znając podstawowe informacje o wszystkich kartach, musisz przeanalizować konkretną partię:

  • Liczenie kart w pokerze o wymaganej wartości nominalnej na stole i w twoich rękach.
  • Ile kart w kolorze jest na bordzie i na rękąch.

Przede wszystkim gracz musi zrozumieć, na jaką kombinację może liczyć. Następnie przeprowadzana jest analiza, które karty potrzebuje, aby uzyskać pełną kombinację.

Jak obliczyć prawdopodobieństwo wygranej?

Jeśli nauczyłeś się liczyć karty w pokerze, możesz przejść do ustalenia prawdopodobieństwa. Na podstawie obliczonej liczby outów możesz obliczyć szanse na wygraną w procentach.

Prosta formula na szybkie obliczenia:

  • Jeśli chcesz poznać szanse na poprawę na ternie, pomnóż liczbę outów przez 2.
  • Jeśli chcesz poznać prawdopodobieństwo zebrania kombinacji na ternie i riverze, pomnóż outs przez 4.

Przykład obliczania szans pokerowych

Liczenie kart w pokerze pomoże szybko określić nasze szanse na wygraną. Ustaliliśmy, że potrzebujemy 8 outsów, aby otrzymać strita. Przeprowadzamy obliczenia: 8*4 = 32. Oznacza to, że mamy 32% do wygrania. Jest to dobra możliwość, ale nie daje pełnego prawa do postawienia dużej kwoty w banku lub wyrównania dużego zakładu przeciwnika.

Przy ustalaniu odsetek ważne jest, aby ocenić inny czynnik — ilość pieniędzy w banku i wielkość stawki. Jeśli gracze podbiją kilka razy pulę lub idą w all-in, podejmowanie ryzyka przy remisie jest niewłaściwe. Musisz ocenić wielkość zakładów i swoje realne szanse na wygraną.

Ważne jest, aby rozważyć, czy Twoja kombinacja będzie najwyższa na końcu. Jeśli spodziewasz się strita, a na stole znajdują się 4 karty w tym samym kolorze, Twoi przeciwnicy mają większe szanse na kolor. I nawet jeśli potrzebna karta trafi na riverze, prosta kombinacja nadal przegrywa do wyższego koloru. Należy to wziąć pod uwagę w momencie obstawiania.

Jak szybko wykonywać obliczenia?

W każdej grze zakłady są dość szybkie. Dlatego przy powolnych obliczeniach i długiej analizie przyciągniesz uwagę uczestników. Przeciwnicy natychmiast zrozumieją, że coś zbierasz i zaczną „wyciskać” Cię z banku.

Dlatego ważne jest, aby nauczyć się liczyć karty w pokerze tak szybko, jak to możliwe. Aby to zrobić, możesz trenować w oddzielnych dystrybucjach na przykładzie wideo pokera ze słynnych turniejów. Tam są pokazywane karty gracza i flopa. Twoim zadaniem będzie szybkie określenie możliwych kombinacji i szans na out.

Teraz wiesz, jak nauczyć się liczyć karty w pokerze i jak korzystać z obliczeń przy podejmowaniu decyzji. Dzięki matematyce możesz znacznie zwiększyć swój zysk z gry w pokera i zarobić więcej.